Návrat krále - Pilsen Team mistrem!

29/06/2023, 14:15PZMF ligaPlzeňAutor: Jan Pinkava

Již čtvrtý titul vyhrál historicky nejúspěšnější tým Plzeňské ligy malého fotbalu, ale že to tentokrát bylo drama...

To tu ještě nebylo. Poslední odehrané kolo, tři týmy stejně bodů a rozhodovat musela minitabulka. Neuvěřitelné drama přihrálo titul do klína už čtyřnásobnému šampiónu a nejzkušenějšímu týmu, který se jako první historicky registroval do naší soutěže. Pilsen Team se tak vrací na trůn.

Nebyla to ovšem procházka růžovým sadem, protože po prvních dvou kolech se krčil nový mistr na předposledním místě s nula body na kontě. Vyrovnanost celé soutěže však umožnila zlepšenými výkony si dokráčet k bitvě ve finálovém dni, kde bojovníci dokázali urvat 7 z 9 možných bodů.

Nechali tak za sebou nováčka a do jisté míry i překvapení soutěže FC Uragan, který jednoznačně ukázal, že se s nimi musí v příštích sezónách počítat jako s aspiranty na titul. Třetí flek a bronzovou příčku uhájil skvěle organizovaný tým FC Nikomu, jenž se bude chtít v příštím ročníku taktéž posunout výše.

Zklamáním byly výkony loňského mistra FCMF PAME AUTO, kterému se nedařilo se scházet v takovém počtu a v takové kvalitě jako v minulé sezóně.

Individuální statistiky ukázali, že mistra za tým táhl nejlepší střelec soutěže a zároveň nejproduktivnější hráč Erik Eger. Nejlepším nahrávačem se stal již tradičně velmi produktivní Jan Šebek.

Příští ročník bude zahrnovat pár novinek, ale o tom více v další novince. Předpokládaný začátek soutěže je naplánovaný na polovinu září.