Historicky první turnaj žen ovládla FC Viktoria Plzeň

22/01/2024, 16:34PlzeňAutor: Jan Pinkava

V chladném lednovém dni bylo ve vzduchu cítit vzrušení z inovace, když organizace Plzeňský malý fotbal představila svůj první turnaj žen v malém fotbale v Chotěšově. Tato událost představovala novou kapitolu nejen v historii organizace, ale také ve vývoji ženského malého fotbalu v regionu. I přes chladné počasí se na hřišti rozhořela vášeň pro sport.

Na tuto zcela novou akci se přihlásily tyto čtyři týmy: FC Viktoria Plzeň, TJ Jiskra Domažlice 1, TJ Jiskra Domažlice 2 a SK Klatovy 1898. Každý tým přinesl své jedinečné dovednosti a odhodlání, což vyvolalo elektrizující atmosféru a slibovalo jasnou budoucnost ženského malého fotbalu v regionu.

Nezpochybnitelnou hvězdou turnaje se stala FC Viktoria Plzeň, která suverénně vyhrála všechna tři utkání s neskutečným skóre 11:0. Jejich vynikající výkon spojoval precizní taktiku, sílu a kolektivní duch. Nejenže si ženy odnesly trofej za první místo, ale také postoupily do celostátní kvalifikace, která se bude konat v květnu v Pardubicích.

Celostátní kvalifikace je branou do Superfinále, velkolepé události naplánované na červen v Českém Dubu. Zde se setkají nejlepší týmy z celé republiky a vítěz bude korunován novým mistrem České republiky v malém fotbale.

Tímto se otevírá nová éra pro ženský malý fotbal v Plzni a všichni účastníci turnaje přispěli k vytvoření nezapomenutelného okamžiku, který posílí už teď narůstající zájem o malý fotbal v kategorii žen.

Veškeré výsledky jsou ZDE na webu. Výsledná tabulka je ZDE.

Fotogalerii naleznete na tomto externím odkazu, fotky jsou volně k použití: LINK.